Veoma popularan pick-up, Mitsubishi L200 dostupan je kupcima širom sveta. Ovaj model predstavljen je još 1978. godine, od kada je kroz pet generacija proizvedeno više od 4,7 miliona modela.
Aktuelna, peta generacija prisutna je na tržištu od 2015. godine, tako da je došlo vreme za osveženje. Testovi kamuflirang prototipa obavljeni su u Španiji.
[ads1]
Premda kamuflaža skriva oblik karoserije, vidljive su razlike, prototip ima razdvojena prednja svetla, a primenjen je i Dynamic Shield design – novi Mitsubishijev dizajnerski stil, primenjen na novim modelima Eclipse Cross i Xpander.
Osim dizajnerskih intervencija očekuju se i unapređenja vezana za tehniku, tako će sistemi Trailer Stability Assist (asistencija za stabilizaciju prikolice) i Smartphone Link Display Audio infotainment (integracija telefona i infotainment sistema) činiti deo standardne opreme.
[ads2]
Japanski proizvođač zvanično je najavio da će novi model Mitsubishi L200 Series 6, uskoro da bude predstavljen.
Ovaj model koji je sada u ponudi na evropskom tržištu opremljen je turbodizel motorom 2.4 DI-D, u varijantama od 151 i 178 KS, tako da se očekuje da će i za osveženu verziju za pogon i dalje da se koristi isti, ali modernizovan motor.
netauto.rs