Prije 60 godina Ivi Andriću dodijeljena Nobelova nagrada
Andrić bi danas mogao samo da ponovi ono što je zapisao u "Travničkoj hronici", da je Bosna "zemlja labavih zakona i rđavih gospodara". A mi bismo dodali: "Podjednako kada je bila pod tuđinskom vlašću i danas kad je vode domaći unesrećitelji". Riječi su profesora Filološkog fakulteta u Banjaluci Duška...









