FudbalSport Višegrad

ČETIRI GOLA VIŠEGRAĐANA ZA NOVU POBJEDU

FK-DRINA-novo
VIŠEGRAD – Fudbaleri „Drine HE“ iz Višegrada pobijedili su danas na svom terenu ekipu „Proletera“ iz Dvorova, rezultatom 4:2, u okviru 19. kola Druge lige Republike Srpske – grupa „Istok“.

Višegrađani su potpuno nadigrali goste u oba dijela utakmice. Poslije nekoliko propuštenih šansi, ekipa iz Dvorova je kaznila domaćina, i povela prva u 41 minutu preko Nikole Vlačića. U 43 minutu Savić postiže pogodak za „Drinu“ i ekipe su ponovo izjednačene.

U 47 minutu penal je za domaćina, a Ivan Mirković postiže pogodak i pravi preokret, „Drina“ vodi 2:1. Poslije odlične duge lopte Okuke, u 55 minutu Soldar povećava prednost domaćina na 3:1.

Fudbaler „Proletera“ Safet Omerbegović u 67 minutu dobija crveni karton, i gosti nastavljaju meč sa 10 igrača. Jovanović je u 73 minutu postigao gol za Višegrađane i rezultat je 4:1. U 82 minuti Marko Maksimović iz penala smanjuje prednost domaćina na 4:2.

Nakon ovog meča, ekipa „Drine HE“ popela se na 14. mjesto na tabeli Druge lige RS – grupa „Istok“.