
[ads1]
“Uz ograničenja kretanja povezana sa pandemijom, deca su provela neizbrisive godine svog života daleko od porodice, prijatelja, učionica, što su ključni elemetni samog detinjstva”, izjavila je izvršna direktorka UNICEF-a Henrijeta Fore. “Uticaj je značajan i to je samo vrh ledenog brega”, dodala je ona.
Pozivajući se na podatke od pre pandemije za 2019. godinu, UNICEF je procenio da skoro 46.000 dece i adolescenata u dobi od 10 do 19 godina okonča svoj život svake godine.
Tanjug
[ads2]





