"MOSI – Višegrada 2025"Crna GoraSrbija

Sedam gradova iz Crne Gore na 60. MOSI

Višegrad će od 2. do 6. jula biti domaćin jubilarnih Međuopštinskih omladinskih sportskih igara

Ostalo je još dvadesetak dana do početla najveće amaterske sportske manifestacije na prostoru Jugoistočne Evrope – 60. Međuopštinskih omladinskih sportskih igara (MOSI) “Višegrad 2025.”

Tim povodom u gradu domaćinu održana je Skupština na kojoj su izabrane komisije takmičenja i izvršeno je žrebanje ekipa po određenim granama sporta.

Na ovogodišnjim MOSI učestvovaće sportisti iz 31 grada sa tromeđe Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine (Republike Srpske i Federacije) i takmičiti se u 15 sportova: atletici, košarci, rukometu, fudbalu, šahu, malom fudbalu, stonom tenisu, planinarstvu, odbojci na pijesku, karateu, sportskom ribolovu, streljaštvu, biciklizmu i basketu 3×3.

Iz Crne Gore će u Višegradu nastupiti takmičari iz sedam crnogorskih gradova: Andrijevice, Berana, Bijelog Polja, Kolašina, Mojkovca, Plužina i Pljevalja. Srbiju će predstavljati opštine: Arilje, Bajina Bašta, Ivanjica, Kosjerić, Lučani, Ljubovija, Nova Varoš, Novi Pazar, Požega, Priboj, Prijepolje, Sevojno, Sjenica, Čajetina i Užice, iz Republike Srpske će pored domaćina Višegrada nastupiti i sportisti: Novog Goražda, Foče, Čajniča, Rudog, Rogatice, Sokolca i Kalinovika, te Goražde iz Federacije Bosne i Hercegovine.

Predsjednik Organizacionog odbora 60. “MOSI – Višegrad 2025 ” Nedeljko Perišić se obratio prisutnim delegatima Skupštine, gostima i predstavnicima medija, poželio dobrodošlicu i istakao da će opjevani gradić na obalama Rzava i Drine potpuno spreman od 2. do 6. jula dočekati preko 2500 sportista i gostiju koji će učestvovati na ovogodišnjoj smotri mladosti i sporta tromeđe.

 Prošlo je preko 22. godine od kada je naš grad bio poslednji put organizator 40. MOSI, bilo je to 2003 godine i Igre su mnogima ostale u divnoj uspomeni kao jedne od najbolje organizovanih u svojoj bogatoj istoriji. Slično je bilo i 1976. i 1983. godine kada je naš grad bio domaćin. Vjerujemo da će ove 60. jubilarne igre biti još bolje i sadržajnije. Potrudili smo se i na najbolji način obezbijedili ono što je najosnovnije za takmičenje, boravak i ishranu velikog broja takmičara i gostiju. Pripremljeni su kvalitetni sportski tereni, u završnoj fazi je izgradnja moderne atletske tartan staze na gradskom stadionu pokraj Rzava. Ove godine na poseban način će biti održano i svečano otvaranje igara. Planirano je da ekipe krenu sa čuvene ćuprije na Drini u svečanom defileu prođu kroz grad, a Igre svečano budu otvorene u Andrićgradu. Višegrad je uvijek bilo grad sporta i kulture i to ćemo svakako potvrditi u periodu održavanja MOSI. Višegrad i Višerađani vas dočekuju raširenih ruku i otvorena srca i sigurni smo da ćete svi iz našeg divnog grada ponijeti najljepše uspomene, istakao je Nedeljko Perišić, predsjednik Organzacionog odbora 60. MOSI.

www.dan.co.me