Monika Beluči stiže u Beograd. Povod njenog dolaska je otvaranje FEST-a i promocija filma “Na mlečnom putu” kojom će u Sava centru početi tradicionalna filmska manifestacija. Italijanska glumica od 2012. do danas čest je gost naše zemlje i regiona, od naše prestonice, preko Tare i Trebinja do Banjaluke. I nijednim svojim dolaskom nije izneverila očekivanja.

Monika Beluči: lepa i intrigantna
Drvengrad je posetila pre pet godina kada je bila gošća šestog „Kustendorfa“. Bio je to samo uvod u njenu avanturu na Mećavniku na koji se vratila naredne godine sa jednim specijalnim povodom.

Monika Beluči i Emir Kusturica na Kamenoj gori 2013. godine
Zanosna Italijanka je na Mokru goru ponovo doputovala početkom 2013. godine zbog snimanja filma “Na mlečnom putu” Emira Kusturice u kojem ona igra glavnu ulogu.
Vratila se na Mećavnik posle sedam meseci i snimanje je nastavljeno, budno praćeno okom javnosti.

Kada je drugi put došla u Srbiji, fotografisanje italijanske dive bilo je u početku zabranjeno. A onda je gotovo neizbežno nastala serija njenih slika.
Film “Na mlečnom putu” snimao se najpre na Mokroj Gori, a zatim i u Višegradu i na Kamenoj gori iznad Prijepolja gde su i nastale ove fotografije Monika i Emira.

Ljubitelji Kusturičnog rada pitali su se šta to proslavljeni režiser sprema. A i to što je za glavnu glumicu odabrao Moniku obećavalo je spektakl.

Monika Beluči na planini Tara 2013. godine
Glumica je svakim svojim pojavljivanjem izazivala komentare: “Kako je lepa!”, slične onima koji su pratili njeno odrastanje u Italiji kada su njeni roditelji neretko imali problem da “odbrane” Moniku od znatiželje i divjenja okoline.

Uz nekoliko efektnih detalja, poput ove bunde i zanimljive torbe, Monika je umela da svoje javne nastupe začini sa dozom pravog glamura.

Monika u Andrićgradu 2013. godine
Posetila je te godine i Višegrad i Banjaluku, a njen boravak u ovim gradovima bio je značajan medijski događaj.

Susrela se tada i sa Miloradom Dodikom, predsednikom Republike Srpske.
U Bosni i Hercegovini snimljeni su veoma zanimljivi kadrovi filma “Na mlečnom putu”.

Monika u Banjaluci 2013. godine
Za jednu od lokacija snimanja odbrano je bilo i naselje Ljubuški, u južnom delu Bosne i Hercegovine.
Glavni akteri tih scena bili su režiser i glumica. Za snimanje ovakvih skokova nisu im bili potrebni kaskaderi.

Profesionalac Monika je ispunila svaki glumački zadatak. A svaka naredna slika sa snimanja samo je povećavala znatiželju publike koja je sa nestrpljenjem čekala promociju filma.

Na setu je pokazivala svoje glumačko umeće, a blistala je i van scene.
Kada je sa Kusturicom prošetala Andrićgradom, uzbrukala je tog dana Višegrad.

Reditelj i glumica u Andrićgradu 2013. godine
Monika je iste godine drugi put bila gošća “Kustendrofa”, a već naredne 2014. pale su nove klape filma i to u Trebinju.

U cvetnoj haljini i sa pokupljenom kosom Monika je išetala iz stare kuće, a u Trebinju joj se pridružila naša glumica Sloboda Mićalović.

Ekipu je tog sunčanog dana posetio i Milorad Dodik. Na Kamenoj gori je počela priča o filmu “Na mlečnom putu”, pa se na njoj i završava.

Ovako je izgledalo snimanje na njoj 2015. godine.
Publika je morala još malo da bude strpljiva, a onda su 2016. ljubitelji filma u Veneciji dočekali priliku da pogledaju novo Kustričino ostvarenje.

Film je pre nekoliko meseci prikazan na Venecijanskom filmskom festivalu i nagrađen je Mladim lavom.

Promociju filma obeležele su njih dve Monika Beluči i Sloboda Mićalović.
Moniku sada sati deli od dolaska u Beograd, a sutra će je u zgradi Vlade Srbije primiti premijer Srbije Aleksandar Vučić, prenosi “Tanjug”.
I Sloboda ima odličan stil 
Blistala je Monika, ali i naša Sloboda Miaćalović. Ona se na Mostri pojavila u dve haljine. Konferenciju je ispratila u roze modelu Ines Janković.

Na svečanoj premijeri pojavila se u kreaciji Verice Rakočević, ukrašenoj srebrnim jelekom.
Iste modne odabire napravila je i nedavno u Moskvi na promociji filma.

Publici se predstavila u haljinama sa potpisima ove dve naše dizajnerke. I u Veneciji i u Moskvi glumica je bila veoma zapažena.





