Mokra Gora

Blokiran Јutjub kanal Emira Kusturice

Blokiran je Јutjub kanal proslavljenog srpskog režisera Emira Kusturica “Moj život” sa emisijama koje se realizuju u saradnji sa Sputnjikom.
 

Kusturica u ovom serijalu priča intimnu životnu priču od Sarajeva, preko svjetskih metropola do Mokre Gore, a u posljednjim epizodama objavljeni su ekskluzivni materijali sa snimanja njegovog novog filma “Čuružanka”.

 

 

 

Sputnjik navodi da pravila nalažu da se kanal na Јutjubu može ugasiti zbog prigovora korisnika na video-sadržaj i da se nakon tri uzastopna upozorenja u roku od 90 dana kanal automatski gasi.

Međutim, redakcija Sputnjika i Emir Kusturica ni ovaj put nisu dobili nikakvo upozorenje, niti obavještenje.

– Ovo nije prvi put da “demokratski” Zapad sprovodi cenzuru nad nama, a od početka specijalne vojne operacije u Ukrajini, cjelokupan video-sadržaj Sputnjika Srbija blokiran je na Јutjubu – navodi Sputnjik.

U prethodnom slučaju cenzure bili su blokirani kanali povezani sa televizijom RT i agencijom Sputnjik u Evropi.

Poručeno je da Sputnjik neće odustati od borbe za istinu, a da će video-sadržaj biti dostupan na platformi Odisi i na društvenim mrežama Tik Tok, Iks i Telegramu.

 

RTRS