
Košarkaši „Varde HE“ savladali su u Višegradu ekipu „Student Igokea“ sa 73:59 (20:13, 15:13, 22:13, 16:20) u zaostalom meču 17. kola Prve lige Republike Srpske.
Treća pobjeda u nizu tima Ilije Vidakovića, koji je imao prednost od početka do kraja. Poveli su domaći igrači sa 8:0 na startu, uspjeli su gosti prići na -3, no nakon deset minuta bilo je 20:13. U nastavku se većinom igralo koš za koš, da bi u jednoj trenutku „Varda HE“ imala i +12. Ta prednost je rasla u nastavku utakmice i kako je vrijeme teklo domaćin je bio sve bliži pobjedi. U zadnjoj četvrtini priliku su dobili i mladi igrači, a gosti su ublažili poraz na konačnih 73:59.
[ads1]
Najefikasniji na meču bio je Stanimirović sa 25 poena, Sudžum je, u poslednjem meču u dresu „Varda HE“ pred odlazak u bijeljinski „Radnik“, imao učinak od 21 poena i 11 skokova, dok je Bodiroga postigao 13 poena. Kod gostiju Ilić je imao 23 poena i 20 skokova, a Živković i Nikolić su postigli po 11 poena.
Dejan Jovičić – sportdc.net
[ads2]




