Služenjem liturgije u Crkvi Rođenja Presvete Bogorodice na Megdanu počelo je obilježavanje Dana opštine i Krsne slave Crkve Male Gospojine.
Svečanosti obilježavanja Krsne slave prisustvuju predstavnici vlasti opštine Višegrad, Boračke organizacije Višegrad, te predstavnici javnih ustanova i preduzeća.
Nakon liturgije obaviće se čin lomljenja crkvenog slavkskog kolača.
Litija će se kretati Ulicom kralja Petra Prvog do Andrićgrada, nakon čega će se u opštini Višegrad obaviti lomljenje slavskog kolača.
[ads1]
Opština Višegrad će ove godine skromnije obilježiti Dan opštine i Krsnu slavu Crkve Malu Gospojinu, 21. septembra, a sredstva namijenjena za slavske svečanosti biće usmjerena na podršku natalitetu.
Povodom Krsne slave opštine Višegrad – Male Gospojine, u Spomen-kompleksu Stari Brod položeni su vijenci za više od 6.000 Srba koje su ubile ustaše u Drugom svjetskom ratu.
Vijence su položili i sjenama stradalih se poklonili načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević i narodni poslanik Pero Petrović.
opstinavisegrad.com
[ads2]