Breaking News
Home / RS - BIH / Politika RS - BIH / Izbori 2018 / Saznajte koji su poslanici iz Srpske osvojili mandat

Saznajte koji su poslanici iz Srpske osvojili mandat

cik-izbori-glasanje-ilustracija1
U BiH su juče održani opšti izbori. Iako još uvijek traju prebrojavanja glasovai i Centralna izborna komisija nije još saopštila konačne rezultate, prema dosadašnjih prebrojanih 83 odsto glasova ovo bi terbali biti poslanici koji su osvojili mandate za Narodnu skupštinu Republike Srpske i Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH.

IZBORNA JEDINICA 1

DNS 2 – Duško Ivić, Duško Miletić
SNSD 2 – Dražen Vrhovac, Slobodan Javor
SDS 1 – Milan Tubin
PDP 1 – Dalibor Grabež
ZAJEDNO 1 – Senad Bratić

IZBORNA JEDINICA 2

SNSD 3 – Darko Tomaš, Saša Popović, Ognjen Žmirić
SDS 2 – Miladin Stanić, Željko Babić
PDP 1 – Milan Švraka
DNS 1 – Dane Malešević

IZBORNA JEDINICA 3

SNSD 4 – Vlado Đajić, Nikola Špirić, Zoran Tegeltija, Gordana Tešanović
PDP 2 – Draško Stanivuković, Igor Crnadak
DNS 2 – Milan Radović, Nedeljko Čubrilović
SDS 1 – Davor Šešić
SP 1 – Goran Selak
NDP 1 – Dragan Čavić
US 1 – Natalija Trivić

 

IZBORNA JEDINICA 4

SNSD 2 – Igor Žunić, Mara Milošević
SDS 1 – Zoran Vidić
SP 1 – Risto Marić

IZBORNA JEDINICA 5

SDS 2 – Nebojša Marić, Danijel Jošić
SNSD 2 – Aleksandar Subotić, Goran Jerinić
SP 1 – Srđan Todorović
DNS 1 – Slavko Gligorić

IZBORNA JEDINICA 6

SNSD 3 – Nedeljko Ćorić, Milica Lovrić, Milutin Tasovac
SDS 2 – Darko Mitrić, Tomica Stojanović
DNS 2 – Đorđe Popović, Milan Dakić
PDP 1 – Milenko Vićanović
SP 1 – Petar Đokić

IZBORNA JEDINICA 7

SNSD 3 – Zoran Stevanović, Obren Marković, Dušica Šolaja
DNS 1 – Spomenka Stevanović
SDS 1 – Kostadin Vasić
ZAJEDNO 1 – Edin Ramić
SP 1 – Savo Vulić

IZBORNA JEDINICA 8

SNSD 2 – Miroslav Vujičić, Ljubomir Mrda
SDS 1 – Darko Babalj
DNS 1 – Aco Stanišić

IZBORNA JEDINICA 9

SNSD 3 – Luka Petrović, Ilija Tamindžija, Pero Petrović
SDS 2 – Nebojša Vukanović, Branko Butulija
DNS 1 – Slavko Dangubić
SP 1 – Maksim Skoko

 

 

KOMPENZACIJA
SNSD 4 – Radovan Višković, Željka Stojičić, Srđan Mazalica, Radovan Vuković
SDS 3 – Nedeljko Glamočak, Sonja Karadžić Jovićević, Milanko Mihajilica
DNS 2 – Darko Banjac, Zoran Spasojević
PDP 4 – Dragan Galić, Jelena Trivić, Ljubiša Krunić, Gordana Vidović
SP 1 – Andrea Dorić
NDP 3 – Krsto Jandrić, Nataša Stevanović, Aleksandar Fulurija
Zajedno za BiH 1 – Begija Smajić
US 2 – Milan Petković, Marinko Dragišić

NSRS UKUPNO

SNSD (28) – Dražen Vrhovac, Slobodan Javor, Darko Tomaš, Saša Popović, Ognjen Žmirić, Vlado
Đajić, Nikola Špirić, Zoran Tegeltija, Gordana Tešanović, Igor Žunić, Mara Milošević,
Aleksandar Subotić, Goran Jerinić, Nedeljko Ćorić, Milutin Tasovac, Milica Lovrić, Zoran
Stevanović, Obren Marković, Dušica Šolaja, Miroslav Vujičić, Ljubomir Mrda, Luka Petrović,
Ilija Tamindžija, Pero Petrović, Radovan Višković, Željka Stojičić, Srđan Mazalica, Radovan
Vuković

SDS (16) – Milan Tubin, Miladin Stanić, Željko Babić, Davor Šešić, Zoran Vidić, Nebojša
Marić, Danijel Jošić, Darko Mitrić, Tomica Stojanović, Kostadin Vasić, Darko Babalj, Nebojša
Vukanović, Branko Butulija, Nedeljko Glamočak, Sonja Karadžić Jovićević, Milanko Mihajilica

DNS (13) – Duško Ivić, Duško Miletić, Dane Malešević, Milan Radović, Nedeljko Čubrilović,
Slavko Gligorić, Đorđe Popović, Milan Dakić, Spomenka Stevanović, Aco Stanišić, Slavko
Dangubić, Darko Banjac, Zoran Spasojević

PDP (9) – Dalibor Grabež, Milan Švraka, Draško Stanivuković, Igor Crnadak, Milenko
Vićanović, Dragan Galić, Jelena Trivić, Ljubiša Krunić, Gordana Vidović

SP (7) – Goran Selak, Risto Marić, Srđan Todorović, Petar Đokić, Savo Vulić, Maksim Skoko,
Andrea Dorić

NDP (4) – Dragan Čavić, Krsto Jandrić, Nataša Stevanović, Aleksandar Fulurija

Zajedno za BiH (3) – Senad Bratić, Edin Ramić, Begija Smajić

US (3) – Natalija Trivić, Milan Petković, Marinko Dragišić

PD PS BIH

SNSD (5) – Nebojša Radmanović, Vojin Mitrović, Dragan Bogdanić, Staša Košarac, Lazar
Prodanović

SDS (4) – Dragan Mektić, Obren Petrović, Mirko Šarović, Aleksandra Pandurević

PDP (2) – Branislav Borenović, Mira Pekić

DNS (1) – Dragutin Rodić

SP (1) – Jakov Galić

SDA (1) – Adil Osmanović

Izborna jedinica 1 – Nebojša Radmanović, Dragan Mektić, Branislav Borenović
Izborna jedinica 2 – Vojin Mitrović, Dragan Bogdanić, Obren Petrović
Izborna jedinica 3 – Staša Košarac, Lazar Prodanović, Mirko Šarović
Kompenzacija – Aleksandra Pandurević, Mira Pekić, Dragutin Rodić, Jakov Galić, Adil Osmanović

atvbl.com

Check Also

128026

Kako će izgledati poslanički sastav iz Srpske u Predstavničkom domu BiH?

Sve dok se ne prebroje nepotvrđeni glasački listići, glasovi pristigli poštom i glasovi iz DKP-ova, …

Powered by Master Media (TM)