Breaking News
Home / Svijet / Počinje Svjetsko prvenstvo u fudbalu

Počinje Svjetsko prvenstvo u fudbalu

122275
Svjetsko prvenstvo u fudbalu, koje se održava 21. put, počinje danas u Rusiji i trajaće do 15. jula.

Tokom 25 “radnih fudbalskih dana”, ljubitelji fudbala imaće priliku da uživaju u 64 utakmice, u kojima će snage odmjeriti 32 nacionalna tima.

Reprezentacija Srbije, prvu utakmicu igra u nedjelju, 17. juna protiv Kostarike. Srbija se vratila na glavnu svjetsku scenu poslije osmogodišnje pauze.

Turnir otvara duel domaćina Rusije i Saudijske Arabije od 17.00 časova na Lužnjiki stadionu u Moskvi, gdje će biti odigrano i finale.

Svjetsko prvenstvo biće održano u 11 gradova Rusije- Moskvi, Sankt Peterburgu, Samari, Saransku, Rostovu na Donu, Sočiju, Kazanju, Kalinjingradu, Volgogradu, Nižnjem Novgorodu i Јekaterinburgu. Titulu prvaka svijeta brani Njemačka.

Raspored utakmica

Grupa A:

1. kolo:
Rusija – Saudijska Arabija (14. jun, Moskva, 17.00)
Egipat – Urugvaj (15. jun, Јekaterinburg, 14.00)

2. kolo:
Rusija – Egipat (19. jun, Sankt Peterburg, 20.00)
Urugvaj – Saudijska Arabija (20. jun, Rostov na Donu, 17.00)

3. kolo:
Urugvaj – Rusija (25. jun, Samara, 16.00)
Saudijska Arabija – Egipat (25. jun, Volgograd, 16.00)

Grupa B:

1. kolo:
Maroko – Iran (15. jun, Sankt Peterburg, 17.00)
Portugal – Španija (15. jun, Soči, 20.00)

2. kolo:
Portugal – Maroko (20. jun, Moskva, 14.00)
Iran – Španija (20. jun, Kazanj, 20.00)

3 .kolo:
Španija – Maroko (25. jun, Kalinjingrad, 20.00)
Iran – Portugal (25, jun, Saransk, 20.00)

Grupa C:

1. kolo:
Francuska – Australija (16. jun, Kazanj, 12.00)
Peru – Danska (16. jun, Saransk, 18.00)

2. kolo:
Francuska – Peru (21. jun, Јekaterinburg, 17.00)
Danska – Australija (21. jun, Samara, 14.00)

3. kolo:
Danska – Francuska (26. jun, Moskva, 16.00)
Australija – Peru (26. jun, Soči, 16.00)

Grupa D:

1. kolo:
Argentina – Island (16. jun, Moskva, 15.00)
Hrvatska – Nigerija (16. jun, Kalinjingrad, 21.00)

2. kolo:
Nigerija – Island (21. jun, Volgograd, 17.00)
Argentina – Hrvatska (21. jun, Nižnji Novgorod, 20.00)

3. kolo:
Island – Hrvatska (26. jun, Rostov na Donu, 20.00)
Nigerija – Argentina (26. jun, Sankt Peterburg, 20.00)

Grupa E:

1. kolo:
Kostarika – Srbija (17. jun, Samara, 14.00)
Brazil – Švajcarska (17. jun, Rostov na Donu, 20.00)

2. kolo:
Brazil – Kostarika (22. jun, Sankt Peterburg, 14.00)
Srbija – Švajcarska (22. jun, Kalinjingrad, 20.00)

3. kolo:
Srbija – Brazil (27. jun, Moskva, 20.00)
Švajcarska – Kostarika (27. jun, Nižnji Novgorod, 20.00)

Grupa F:

1. kolo:
Njemačka – Meksiko (17. jun, Moskva, 17.00)
Švedska – Јužna Koreja (18. jun, Nižnji Novgorod, 14.00)

2. kolo:
Јužna Koreja – Meksiko (23. jun, Rostov na Donu, 17.00)
Njemačka – Švedska (23. jun, Soči, 20.00)

3. kolo:
Meksiko – Švedska (27. jun, Јekaterinburg, 16.00)
Јužna Koreja – Njemačka (27. jun, Kazanj, 16.00)

Grupa G:

1. kolo:
Belgija – Panama (18. jun, Soči, 17.00)
Tunis – Engleska (18. jun, Volgograd, 20.00)

2. kolo:
Belgija – Tunis (23. jun, Moskva, 14.00)
Engleska – Panama (23. jun, Nižnji Novgorod, 14.00)

3. kolo:
Engleska – Belgija (28. jun, Kalinjingrad, 20.00)
Panama – Tunis (28. jun, Saransk, 20.00)

Grupa H:

1. kolo:
Poljska – Senegal (19. jun, Moskva, 17.00)
Kolumbija – Јapan (19. jun, Saransk, 14.00)

2. kolo:
Јapan – Senegal (24. jun, Јekaterinburg, 17.00)
Poljska – Kolumbija (24. jun, Kazanj, 20.00)

3. kolo:
Senegal – Kolumbija (28. jun, Samara, 16.00)
Јapan – Poljska (28. jun, Volgograd, 16.00)

Osmina finala:
1C – 2D (30. jun, Kazanj, 16.00)
1A – 2B (30. jun, Soči, 20.00)
1B – 2A (1. jul, Moskva, 16.00)
1D – 2C (1. jul, Nižnji Novgorod, 20.00)
1E – 2F (2. jul, Samara, 16.00)
1G – 2H (2. jul, Rostov na Donu, 20.00)
1F – 2E (3. jul, Sankt Peterburg, 16.00)
1H – 2G (3. jul, Moskva, 20.00)

Četvrtfinale:
Pobjednik A1/B2 – Pobjednik C1/D2 (A) (6. jul, Nižnji Novgorod, 16.00)
Pobjednik E1/F2 – Pobjednik G1/H2 (B) (6. jul, Kazanj, 20.00)
Pobjednik F1/E2 – Pobjednik H1/G2 (C) (7. jul, Samara, 16.00)
Pobjednik B1/A2 – Pobjednik D1/C2 (D) (7. jul, Soči, 20.00)

Polufinale:
Pobjednik A – Pobjednik B (10. jul, Sankt Peterburg, 20.00)
Pobjednik D – Pobjednik C (11. jul, Moskva, 20.00)

Utakmica za 3. mjesto:
14. jul, Sankt Peterburg, 16.00

Finale:
15. jul, Moskva, 17.00

Izvor: RTRS/B92

Check Also

04-hag3_620x0

TORTURA NAD HAŠKIM OSUĐENICIMA: Srbe na pregled odvode u kavezu

MEĐUNARODNI komitet Crvenog krsta pisao je predsedniku Mehanizma u Hagu Teodoru Meronu o izuzetno teškim …

Powered by Master Media (TM)