Kampanja “Retro je in! Vozi naprijed, pogledaj nazad!” namijenjena je i vozačima motocikala i mopeda, s ciljem ukazivanja na značaj pravilnog korišćenja zaštitne kacige i opreme za vrijeme vožnje.
Iz Ministarstva saobraćaja i veza Republike Srpske saopšteno je da će kampanja početi treningom bezbjedne vožnje na poligonu na parkingu Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Istočnom Sarajevu.
Aktivnosti će trajati od 10.00 do 17.00 časova, a izjave za medije planirane su u 11.30 časova.
Ovu kampanju će tokom ljeta sprovoditi Ministarstvo saobraćaja i veza Republike Srpske, Ministarstvo unutrašnjih poslova, Agencija za bezbjednost saobraćaja Srpske, Auto-moto savez Republike Srpske i jedinice lokalne samouprave.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i pridružite se u našoj Viber zajednicu.
[ads2]