KošarkaSport Višegrad

KK Sokolac – KK Varda HE 71-77

ČETVRTA UZASTOPNA POBJEDA „VARDE“

varda-he
SOKOLAC –Košarkaši „Varde HE“ Višegrad pobijedili su večeras u Sokocu, ekipu „Sokoca“ rezultatom 77:71, u okviru 22. kolu Prve lige Republike Srpske

Prvo poluvrijeme u Sokocu završeno je nerješenim rezultatom 39:39. Kod gostiju već u ovom dijelu parketom je dominirao Gojko Sudžum, koji je za 20 minuta postigao 21 poen.

U drugom poluvremenu, pojačanja „Varde“ su srušila „Sokolac“. Sudžum je nastavio sa ubacivanjem u koš domaćina, a pridružio mu se Vuk Peković, koji je do sredine četvrte četvrtine postigao pet trojki. Istakao se i kapiten Višegrađana Nemanja Stanimirović, koji je upisao 10 skokova u odbrani.

U redovima „Sokoca“ bivši igrači „Varde“ Nemanja Pečenica i Nemanja Okiljević su postigli do kraja 46 poena.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Gojko Sudžum sa 27 poena, 11 skokova, jednom asistencijom i jednom blokadom. Kod domaćina, Nemanja Okiljević je postigao 24 poena i 11 skokova.

KK „SOKOLAC“ SOKOLAC – KK „VARDA HE“ VIŠEGRAD71:77(23:24, 16:15, 15:17, 17:21)

SOKOLAC: Milidrag 9, Kosorić 5, Pečenica 22, Đerić 5, Borovčanin, Okiljević 24, Šobić, Babović, Jovović 3, Pilindavić 2, Koprivica, Radović 1.

VARDA: Peković 15, Marković, Tasić 6, Nešković, Šimšić, Kojić, Javorac, Sudžum 29, Rosić, Ivanović 5, Frganja 6, Stanimirović 16.