– Za Egipat još od septembra treba negativan PCR test i oni su rekli da se to neće mijenjati ni u narednom periodu. Ono što je i dalje nepoznanica jeste kakvu će uslugu turisti imati u hotelima, kako će se hrana posluživati i sve ostalo. Posljednjih pet dana imamo rezervacije za Crnu Goru, dok se za Grčku dosta raspituju – rekli su u “Hepi travelu”.
Dodali su da su hoteli u Crnoj Gori ponudili dobre popuste, te da je i to jedan od razloga zašto su mnogi već rezervisali aranžman za ljeto na obalama Jadranskog mora.
– Cijene smještaja su snižene od deset do 30 odsto za rezervacije do kraja marta – rekli su u ovoj agenciji.
Dok čekaju ljeto u nadi da će imati šta da ponude svojim klijentima, u banjalučkoj turističkoj agenciji “Cepter pasport” kažu da trenutno imaju zainteresovanih za putovanja do Dubaija i Egipta.
– Riječ je o individualnim rezervacijama. Letovi su iz Beograda, a cijene se kreću od 400 evra pa naviše. Čekamo ljeto i postoje najave da će ponovo ići letovi iz Banjaluke za Tursku – rekli su u “Cepter pasportu”.
Naglašavaju da već sada rade rezervacije za ljeto u Neumu.
– Iznenađujuće je velika zainteresovanost za Neum. Čak i klijenti kojima u normalnim okolnostima Neum ne bi bio prvi izbor, lani su se vraćali zadovoljni s ljetovanja i ponovo rezervišu aranžmane za tu destinaciju – rekli su u ovoj banjalučkoj agenciji istakavši da turiste nije omelo ni to što su tamošnji hotelijeri blago podigli cijene smještaja.
– Mnogo je više naših sugrađana koji ovih dana žele putovati širom Republike uz turističke vaučere, tako da uglavnom radimo ta putovanja – naveli su u ovoj agenciji.
Osmi mart
Za Dan žena turističke agencije damama nude putovanja na domaće i destinacije u regionu. U širokoj lepezi ponuda, zavisno od agencije, mogu se pronaći osmomartovska putovanja do teslićkog Zdravstveno-turističkog centra “Banja Vrućica” uz mogućnost korišćenja turističkog vaučera, a u ponudi su i Zlatibor i Ohrid sa izletom u Tiranu.
glassrpske.com